Rama jep lajmin: Dyfishohet ndihma ekonomike për 15 mijë familje që kanë 3 fëmijë nën 18 vjeç

Shqipëria

Rama jep lajmin: Dyfishohet ndihma ekonomike për 15 mijë familje që kanë 3 fëmijë nën 18 vjeç

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 16:59
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se është dyfishuar ndihma ekonomike për 15 mijë familje që kanë 3 fëmijë nën 8 vjeç. 

Këtë lajm, ai e ka dhënë përmes një postimi në rrjete sociale, ku shkruan:

“Dyfishohet ndihma ekonomike për 15 mijë familje që kanë 3 fëmijë nën 18 vjeç”.

Kujtojmë se dyfishimi i ndihmës ekonomike ishte parashikuar në buxhetin e vitit 2022, ku ndër hapat e tjera që priten të ndërmerren janë edhe buxhetit për gratë e dhunuara, pensionistët, njerëzit në nevojë etj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat