Dëmtohet rrjeti, moti i keq lë pa energji elektrike disa fshatra në Memaliaj

Shqipëria

Dëmtohet rrjeti, moti i keq lë pa energji elektrike disa fshatra në Memaliaj

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 14:39
Foto ilustrim

Fshatrat e Memaliajt në terr të plote si pasoje e mungesës së energjisë elektrike.

Burime zyrtare konfirmojnë për gazetaren Brikena Metaj se energjia mungon në fshatrat Buz, Kalemaj, Bader, Xhafaj dhe Kurtjez pjesë e Njësisë Administrative Buz-Bashkia Memaliaj. 

Ndërkohë energjia mungon edhe në Njësinë Administrative Qendër Memaliaj dhe në fshatin Kashisht. 

Problemet kanë ardhur si pasojë e dëmtimit të rrjetit përcjellës për shkak të kohës së keqe. OSHEE Gjirokastër po punon për riparimin e dëmeve të shkaktuara në rrjet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat