Helmimi nga uji në Krujë, Apeli merr vendimin: Pezullohen nga puna 3 punonjësit

Shqipëria

Helmimi nga uji në Krujë, Apeli merr vendimin: Pezullohen nga puna 3 punonjësit

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 11:37
Foto ilustrim

Gjykata e Apelit ka marrë vendimin për tre punonjësit e Ujësjellësit të Krujës.

Të cilët akuzohen se kanë shpërdoruar detyrën, duke bërë që shumë banorë të zonës të helmohen nga uji i pijshëm.

Apeli ka vendosur ti shkarkojë ata nga puna.

Duke i akuzuar për veprën penale të ‘shpërdorimit të detyrës’.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat