“Mbani frymën njerëz”, Artan Hoxha tregon se çfarë do të ndodhë nesër në protestën e Sali Berishës

Shqipëria

“Mbani frymën njerëz”, Artan Hoxha tregon se çfarë do të ndodhë nesër në protestën e Sali Berishës

Më: 7 janar 2022 Në ora: 20:03
Artan Hoxha

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar zhvillimet e fundit politike.

Ai shkruan se edhe pak orë na ndajnë nga protesta ku demokratët pritet të futen në selinë e PD-së.

Hoxha shkruan me ironi se “fortesa” e Bashës fsheh një dobësi problematike.

Postimi i tij:

Mbani frymen njerez…

Edhe pak ore na ndajne nga momenti historik.

Marshalli dhe zinxhiri komandues i Organizates B9, u shfaqen sot ne mesdite ne skenen e krimit(oborrin e PD).

Pasi bene rigonicionin e fundit te planit te sulmit per neser, i hodhen dhe nje sy fortifikimeve te “kalase” se Bashes.

Nga konsultimi me specialistet xheniere, zinxhiri komandues i B9-te, mundi te evitendoje nje pike te dobet ne fortifikimin e SHQUP-it.

Pavarsisht blindimit te dyereve, dritareve dhe fasades se godines, pavarsisht punes vetmohuese te hekurpunuesve, kovaçeve apo saldatoreve, “fortesa” e Bashes fsheh nje dobesi problematike.

Muret mbajtese te godines se SHQUP-it, nuk jane ne gjithe gjatesine e tyre te qendrueshem dhe te forte.

Per kete arsye, ekspertet xheniere i kane rekomanduar zinxhirit komandues te Organizates B9, perdorimin e matrapikeve per rrezimin dhe shembjen e mureve anesore te godines….

Nga ku me pas mund te depertohet lirisht ne godine.

Lul Brava, prite neser Sali Matrapikun!!!

Po tani si i behet hallit?!!!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat