Në përgjim prej dy vitesh, plasin arrestimet në Shqipëri, çfarë ka ndodhur?

Shqipëria

Në përgjim prej dy vitesh, plasin arrestimet në Shqipëri, çfarë ka ndodhur?

Më: 27 janar 2022 Në ora: 16:02
Foto ilustrim

Një megaoperacion anti-drogë është realizuar ditën e sotme nga policia e Matit nën drejtimin e prokurorisë së rrethit.

Sipas informacioneve paraprake bëhet me dije se janë arrestuar 14 persona, dhe një tjetër është shpallur në kërkim.

Këta persona kanë qenë në monitorim dhe përgjim prej 2 vitesh.

Ende nuk janë zbardhur emrat e personave të prangosur apo të të shpallurit në kërkim.

Nuk dihen detaje në lidhje me sasinë e drogës që mund të ketë trafikuar ky grup, destinacionet apo itinerarin që mund të kenë ndjekur në lidhje me trafikun e lëndës narkotike. Policia e Matit nuk ka dhënë një njoftim zyrtar në lidhje me operacionin e zhvilluar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat