1 në pranga dhe 3 nën hetim, çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit në Elbasan

Shqipëria

1 në pranga dhe 3 nën hetim, çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit në Elbasan

Më: 15 shkurt 2022 Në ora: 13:54
Foto ilustrim

Një person është vënë nën prangat e policisë në Elbasan, ndërsa tre të tjerë janë proceduar penalisht.

Shtetasi Z. S., 63 vjeç, u arrestua në flagrancë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”. 63-vjeçari ishte me detyrë drejtues punimesh në objektin në pronësi të shtetasit I. Sh., sepse duke punuar në këtë objekt, është dëmtuar shtetasi Y. Ç., i cili ndodhet në Spitalin e Traumës, Tiranë, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Gjithashtu u procedua penalisht pronari i objektit, shtetasi I. Sh., për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”, pasi u kostatua se po kryente punime ndërtimi në objektin në pronësi të tij, pa lejen përkatëse.

Po nga specialistët e Hetimit të Krimit të Komisariatit të Policisë Elbasan u proceduan penalisht shtetasit:

-B. S., 46 vjeç, banues në Elbasan, për veprën penale “Prerja e paligjshme e pyjeve”, pasi në pyllin e Krastës, pranë lumit Shkumbin, u kap me një sasi drush të prera në mënyrë të paligjshme. Gjithashtu u shpall në kërkim bashkëpunëtori i tij, shtetasi Sh. B., 56 vjeç. Vijon puna për kapjen e tij.

-H. T., 61 vjeç, banues në Buqës, Elbasan, për veprën penale “Shkatërrimi i rrjetit të ujitjes”, pasi ka dëmtuar kanalin ujitës në tokën e shtetasit Xh. Q.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat