Zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit, Balla takon banorët e lagjes ‘18 Tetori’: Investimi në Përroin e Lushnjes është urbanizimi real i qyetit

Shqipëria

Zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit, Balla takon banorët e lagjes ‘18 Tetori’: Investimi në Përroin e Lushnjes është urbanizimi real i qyetit

Më: 21 shkurt 2022 Në ora: 19:09
Zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit, Balla takon banorët e lagjes ‘18 Tetori’: Investimi në Përroin e Lushnjes është urbanizimi real i qyetit

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Fierit Taulant Balla i shoqëruar kryetarja e Bashkisë, Eriselda Sefa zhvilloi një bashkëbisedim me banorët e lagjes “18-Tetori” në Lushnje, ku diskutoi me ta mbi projektet e radhës për rritjen e rrugëve hyrëse në Lushnje.

Me rikonstruksionin e rrugëve të lagjes banorët do të ndërgjegjësohen edhe për pastrimin e hapësirave të përbashkëta.

Në diskutim me banorët duke marr mendimin e tyre Balla u shpreh se nuk do të ketë prishje të banesa por vetën disa gardhe, të cilat do të krijojnë mundësinë e hapësirave dhe rrugëve.

Në fjalën e saj kandidatja për kryetare u shpreh se sistemimi i rrjetit të ujit të pijshëm është në proçes, me pas do të bëhen kanalizimin dhe në përfundim shtrimi i rrugës si dhe pjesa e azhornimit të  pronave e cila është në proces për banorët të cilët kanë aplikuar.

Balla theksoi gjithashtu se investimi në Përroin e Lushnjes është urbanizimi real i qytetit dhe në lagjen më të vjetër të Lushnjes do ti japi qasjen qytetare dhe urbane të lagjes si edhe vlerën e saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat