Nga përndjekja te trafiku i lëndëve narkotike, disa të arrestuar në Fier

Shqipëria

Nga përndjekja te trafiku i lëndëve narkotike, disa të arrestuar në Fier

Më: 27 mars 2022 Në ora: 11:20
Foto ilustrim

Policia e Fierit ka zhvilluar disa aksione ditën e shtunë, ku ka vënë në pranga një 27-vjeçar për trafik të lëndëve narkotike.

Ndërkohë që në pranga ka rënë dhe një i ri i cili ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes. Gjithashtu është shpallur në kërkim edhe një tjetër 27-vjeçar i cili është denoncuar në komisariat nga një minorene për përndjekje.

Gjithashtu janë proceduar penalisht disa të tjerë për shkelje të qarkullimit rrugor si dhe për zjarrvënie të qëllimshme.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin I. C., 27 vjeç, banues në Patos, pasi gjatë kontrollit personal dhe gjatë kontrollit të banesës, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë narkotike cannabis sativa e ndarë në doza gati për shitje.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier proceduan penalisht shtetasin K. S., 38 vjeç, banues në Berat, pasi në aksin rrugor Lushnjë-Rrogozhinë, duke drejtuar automjetin tip “BMË” është përplasur me një karroc tetraplegjikësh që lëvizte në sens të kundërt, me drejtues shtetasin F. Sh., 38 vjeç, i cili është dëmtuar dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin Q. P., 27 vjeç, banues në Fier, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Po nga këto struktura u shpall në kërkim shtetasi A. L., 27 vjeç, banues në Fier, pasi dyshohet se në mënyrë të përsëritur ka përndjekur një shtetase 16-vjeçe.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë proceduan penalisht shtetasin S. M., 65 vjeç, banues në fshatin Delisufaj, Lushnjë, pasi duke djegur disa barishte në oborrin e banesës së shtetasit T. M., zjarri ka dalë jashtë kontrollit dhe për pasojë është djegur automjeti tip “Volksëagen”(në gjendje jo funksionale, i parkuar në oborrin e banesës së tij) në pronësi të vajzës së shtetasit T. M.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve pasi gjatë natës, kanë tentuar të vjedhin arkën e kishës së fshatit Xengë, Divjakë.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat