Rudina Hajdari zbulon amanetin që i la Azem Hajdari

Shqipëria

Rudina Hajdari zbulon amanetin që i la Azem Hajdari

Më: 15 prill 2022 Në ora: 22:23
Rudina Hajdari

Ish-deputetja Rudina Hajdari deklaroi në MCN TV se babai i saj i ndjerë, Azem Hajdari, ka ndikuar që ajo të niste rrugëtimin politik duke e mbajtur si "vath në vesh" amanetin e tij. 

“Më vjen keq që s’e njeh konceptin e heroit, sepse është guxim i madh të jetosh në mënyrë altruiste. Ashtu ishte ai (Azem Hajdari). Investoi çdo gjë në kauzën që kishte për ta bërë Shqipërinë siç e meriton, të jetë pjesë e Evropës. Ai nuk është më dhe ne ende sot po luftojmë për të njëjtën gjë. Thoshte që do t’ia lë amanet fëmijëve gjithë rrugëtimin e tij politik, sepse ai brenda tij e dinte që një ditë nuk do ishte, dhe që ne e mbajtëm vath në vesh dhe kështu po bëjmë. Jam në politikë sepse e dua shumë këtë vend.

Babai im ka ndikuar pa masë. Kam qenë fëmijë kur ai iku, në mënyrë të padrejtë, gjithmonë më ka mbetur peng kontributi dhe jeta e tij politikë. Kam dashur të ecë në hapin e tij. Ndoshta s’ia arrij dot siç ishte ai, por po mundohem të jem Rudina.

Duke patur atë si model, e mendoj politikën me dëshirën për të madhe për një lloj impakti dhe ndryshimi”, tha Hajdari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat