Stuhia e erës godet brigjet e Vlorës, dëme në bare dhe restorante, ikën energjia në mjaft zona

Shqipëria

Stuhia e erës godet brigjet e Vlorës, dëme në bare dhe restorante, ikën energjia në mjaft zona

Më: 22 prill 2022 Në ora: 07:57
Stuhia e erës godet brigjet e Vlorës

Stuhi të forta ere kanë përfshirë brigjet e Vlorës.

Për pasojë ka pasur ndërprerje të energjisë në disa zona si si Orikum, Radhimë e deri në Llogora.

Probleme me energjinë raportohen edhe zona e Lumit të Vlorës dhe Selenicës.

Era e fortë ka dëmtuar edhe aksesorë baresh e restorantesh, veçanërisht në shëtitoren Lungomare.

Lundrimi detar qëndron i pezulluar për mjetet e vogla, peshkarexhat dhe tragetin e linjës së Brindisit. Noa.al

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat