Vjen sezoni turistik, fshatrat e Njësisë Shalë në Dukagjin mbeten pa rrugë, vihen re rrëshqitje gurësh

Shqipëria

Vjen sezoni turistik, fshatrat e Njësisë Shalë në Dukagjin mbeten pa rrugë, vihen re rrëshqitje gurësh

Më: 24 prill 2022 Në ora: 19:41
Foto ilustrim

Si në çdo sezon veror edhe këtë vit nëpër zonat turistike vihen re pamundësi kalimi për njerëzit dhe turistët e huaj.

Në rrugën që kalon në Njësinë Shalës të Dukagjinit, vërehen rrëshqitje gurësh, çka e bën të pamundur kalimin e banorëve të zonës por edhe të turistëve të huaj.

Terrreni i vështirë malor bën që të rrezikohet dhe jeta e banorëve të cilët përpiqen të kalojnë me këmbë mbi shkëmbinjtë e rënë nga shpati i malit mbi rrugë.

Deri në momentin e shkrimit të artikullit asnjë reagim nuk ka nga instancat lokale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat