Përplaset treni në Fushë Mamurras, godet një kamion. Asnjë nga udhëtarët nuk është lënduar

Shqipëria

Përplaset treni në Fushë Mamurras, godet një kamion. Asnjë nga udhëtarët nuk është lënduar

Më: 30 prill 2022 Në ora: 20:20
Foto nga vendi i ngjarjes

Treni Tiranë Shkodër ditën e sotme ka pasur pasagjerët më të veçantë, ata të apasionuar pas muzikës Jazz.

Pikënisja e tyre ka qenë në Gramëz të Krujës për të përfunduar në Shkodër e më pas për të vijuar më tepër me aktivitetet e tyre. Në Fushë Mamurras ata janë përplasur nga një trajl i cili ju ka prerë rrugën por fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar.

Është dashur më shumë se një orë që të bëhet e mundur lirimi i hekurudhës, ku në ndihmë kanë ardhur dhe banorët e zonës.

Në fund hapja e rrugës është pritur me ovacione nga pasagjerët.

Në përfundim të veprimeve, ka rezultuar se, shkaku i përplasjes me dëme materiale, është mosdhënia e përparësisë në lëvizje nga drejtuesi i kamionit, ndaj të cilit u morën masa administrative bazuar në Kodin Rrugor.

Sipas përgjegjësve të hekurudhës një sinjalistike e tillë paralajmëron drejtuesit e automjeteve të cilët duhet të kenë kujdes teksa kalojnë në këtë aks rrugor, dhe fushëpamja është e mjaftueshme për të parë nëse kalon treni. Edhe një here një aksident i tillë na kthen në memorie lënien në harresë të hekurudhës shqiptare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat