Lista/ Nga Jozefina Topalli te Bujar Nishani, Ina Zhupa dhe Bardh Spahia, kush janë emrat në garë për Kryesinë e PD-së

Shqipëria

Lista/ Nga Jozefina Topalli te Bujar Nishani, Ina Zhupa dhe Bardh Spahia, kush janë emrat në garë për Kryesinë e PD-së

Më: 27 maj 2022 Në ora: 23:57
Foto ilustrim

Ka përfunduar mbledhja e Komisionit të Rithemelimit ku janë diskutuar kandidaturat për Kryesinë e re të Partisë Demokratike, të cilët do të kalohen ditën e nesërme për votim në Këshillin Kombëtar.

Në garë për Kryesinë e re të Partisë Demokatike janë 47 kandidatë.

Ajo që bie në sy është rikthimi i ish-kryetares së Kuvendit Jozefina Topalli, ish-presidentit Bujar Nishani, ish-ministrit i Mbrojtjes Arben Imami, por dhe deputetja aktuale Ina Zhupa, e cila ka mbajtur fillimisht një qëndrim kundër “Foltores”.

47 kandidatët e mëposhtëm do t’i nënshtrohen votimit në Këshillin Kombëtar ditën e nesërme në orën 11:00, nga ku do të dalin dhe fituesit.

Image
Lista
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat