Nga Rama, te Nikolla dhe Manastirliu! Socialistët që kanë mbërritur në mbledhjen e Kryesisë, ku do të vendoset emri i Presidentit të ri

Shqipëria

Nga Rama, te Nikolla dhe Manastirliu! Socialistët që kanë mbërritur në mbledhjen e Kryesisë, ku do të vendoset emri i Presidentit të ri

Më: 3 qershor 2022 Në ora: 18:46
Lindita Nikolla

Partia Socialiste ka mbledhur në orën 17:00 Kryesinë e saj nga ku pritet të miratohet emri i kandidatit për Presidenti që do të votohet në raundin e katër ditën e nesërme në Parlament.

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka qenë i pari që ka mbërritur në selinë e PS-së, teksa është fotografuar me dosje në dorë.

Më pas kanë mbërritur zyrtarë të tjerë të Partisë Socialiste, si Kryebashkiaku Erion Veliaj, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, Ministrja e Shtetit për Standardet dhe Shërbmiet Milva Ekonomi dhe deputetja Mimi Kodheli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat