Grabiti vilën e futbollistit të njohur, ekstradohet drejt Spanjës ish-drejtori i lartë shqiptar

Shqipëria

Grabiti vilën e futbollistit të njohur, ekstradohet drejt Spanjës ish-drejtori i lartë shqiptar

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 09:30
Foto ilustrim

Ish-drejtori i Ujësjellës-Kanalizime në Kurbin, A.P. i arrestuar në fillim të muajit maj për vjedhje në Spanjë, do të ekstradohet drejt këtij shteti për tu përballur me drejtësinë.

Pas përfundimit të afatit të paraburgimi 40-ditor, Gjykata e Kurbinit ndryshoj masën e sigurisë për 41-vjeçarin, duke e lënë në burg pa afat, ndërsa vijojnë procedurat për ekstradimin drejt shtetit Spanjoll.

Menjëherë pas arrestimit, autoritetet Spanjolle sollën dosjen hetimore dhe provat që e implikojnë A.P në disa episode vjedhjes, duke detyruar togat e zeza në Kurbin që ta mbajnë në burg P me qëllim ekstradimi.

Kujtojmë që ai është përfolur edhe për vjedhjen e banesës së një futbollisti të njohur në shtetin spanjoll, pikërisht të yllit të Real Madrid, Karim Benzema.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat