BE ia mbylli sërish derën Shqipërisë, Fatos Klosi zbulon çfarë po i mban peng negociatat

Shqipëria

BE ia mbylli sërish derën Shqipërisë, Fatos Klosi zbulon çfarë po i mban peng negociatat

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 09:33
Fatos Klosi

Lidhur me Samitin e BE-së në Bruksel që u zhvillua ditën e djeshme dhe mohimit të çeljes së negociatave të vendit tone dhe Maqedonisë së Veriut për shkak të vetos bullgare, eventualisht në janë ngritur pikëpyetje mbi anëtarësimin e vendit tonë në BE.

Fatos Klosi  ish-kreu i SHISH e sheh si problem të brendshëm i Bashkimit Evropian, nisur kjo nga dy 'lëvizjet' nga ana e Gjermanisë dhe të Francës të cilat nuk korrespondojnë me njëra-tjetrën si dhe krizat ndërkombëtare mes Ukrainës dhe Rusisë dhe jo vetëm.

'Një problem i brendshëm i Bashkimit Evropian. Unë shoh që nuk janë shumë serioz.

Është një periudhë jo lufta në Ukrainë, është një moment mesa duket  e vështirë, edhe momenti bullgar. Ata e shohin se brenda i kanë problemet.'- tha ish kreu i SHISH, Fatos Klosi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat