“Kam qenë në rrezik jete nga gazi lotësjellës”, avokati- Berishës: Do t’ia vëmë flakën apo jo më 7 korrik? Zgjedh të vdes nga plumbi jo nga…

Shqipëria

“Kam qenë në rrezik jete nga gazi lotësjellës”, avokati- Berishës: Do t’ia vëmë flakën apo jo më 7 korrik? Zgjedh të vdes nga plumbi jo nga…

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 19:22
Avokati Përparim Rama

Avokati Përparim Rama, në fjalën e tij në takimin që kreu i Partisë Demokratike është duke mbajtur me shoqërinë civile, ka pyetur se cilat do të jenë veprimet që do të ndërmerren në protestën e 7 korrikut.

“Çdo bëhet më 7 korrik, kjo buron nga një eksperience shumë e keqe sepse në protesta të mëparshme kam pësuar shok respirator dhe kam qenë në rrezik jete. Preferoj të vdes me plumb jo nga mungesa e frymëmarrjes.

Mund të rrijmë të flasim pa fund pë bëmat e kësaj qeveria. Dua të di ç’keni menduar? Nëse policia do bëjë forcë disporpocionale kundër nesh çdo bëjmë? Do t’ia vëmë flakën apo jo? Nëse nuk bëjmë veprime radikale dhe shkojmë atje të hamë gaz mua nuk më keni”, tha ai

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat