I nxehti ekstrem ‘mbërthen’ Shqipërinë, java nis përvëluese! Ja kur rikthehet shiu

Shqipëria

I nxehti ekstrem ‘mbërthen’ Shqipërinë, java nis përvëluese! Ja kur rikthehet shiu

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 08:04
Foto ilustrim

Në Shqipëri dhe rajon sot pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë.

Pasdite priten zhvillime lokale të vranësirave konvektive të cilat pritet të kushtëzojnë rrebeshe të izoluara shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Ditëve të ardhshme na pret mot me intervale të gjata kohore me diell dhe shumë i nxehtë.

Pasditeve pritet të ketë kushte për rrebeshe të izoluara shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Rrebeshet e shiut pritet të intensifikohen gjatë mesjaves duke, ndërsa priten edhe ulje graduale të temperaturave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat