Veliaj takon ministren për Europën të Austrisë: Një mbështetëse e palëkundur për Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor

Shqipëria

Veliaj takon ministren për Europën të Austrisë: Një mbështetëse e palëkundur për Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 17:09
Foto nga takimi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj është takuar me ministren për Europën të Austrisë, Karoline Edtstadler, e cila është një mbështetëse e integrimit evropian të Shqipërisë.

Nisur dhe nga konflikti ruso-ukrainas, përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj thekson se konfliktet aktuale na kujtojnë vlerën që ka fqinjësia e mirë.

“Aty ku janë miqtë, aty është dhe Austria!

I lumtur të takoja Ministren e Austrisë për Europën, miken time

Një mbështetëse e palëkundur e integrimit europian për Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor. Konfliktet aktuale na kujtojnë që fqinjësia ka vlerë, sa më të mirë të jenë fqinjët – aq më të mirë jeni edhe ju! Faleminderit”, shkruan Veliaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat