Protesta e 7 korrikut/ Rudina Hajdari: Shqipëria është në kaos! Pushtetarët po vjedhin qytetarët e po pasurojnë familjet

Shqipëria

Protesta e 7 korrikut/ Rudina Hajdari: Shqipëria është në kaos! Pushtetarët po vjedhin qytetarët e po pasurojnë familjet

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 21:45
Rudina Hajdari

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari është shprehur se Shqipëria ndodhet në kaos.

E ftuar në “Quo Vadis”, Hajdari tha se protesta është I vetmi mjet nëpërmjet të cilit qytetarët mund të ngrejnë zërin e të revoltohen ndaj qeverisë, sipas saj të korruptuar.

Hajdari ‘drejtoi gishtin’ nga pushtetarët se po vjedhin para nga xhepat e qytetarëve të thjeshtë për ti dërguar në kompani fiktive për përfitimet e tyre.

“Shumë më pak shqiptarë që shkojnë me pushime. Nëse opzoita sot ndodhet në një moment të vështiurë, vendi ndodhet në një moment akoma edhe më të vështirë. Protesta është i vetmi mjet për të ngritur zërin e për tu revoltuar. Sot ata sigurojnë familjet e tyre ndërkohë që Shqipëria është në kaos. Janë lekët tona që vidhen e çohen në kompani fiktive e më pas në parajsa fiskale.” – u shpreh ish-deputetja Hajdari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat