Tragjike në Sarandë/ Ndërron jetë 22-vjeçari si pasojë e motit të keq, i ra tenda e kalçetos…

Shqipëria

Tragjike në Sarandë/ Ndërron jetë 22-vjeçari si pasojë e motit të keq, i ra tenda e kalçetos…

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 22:07
Foto nga vendi i ngjarjes

Një i ri 22-vjeçar, Armando Kazma ka humbur tragjikisht jetën mbrëmjen e sotme në Sarandë.

I riu u plagos për vdekje si pasojë e rënies së një tende në kalçeto.

22 vjeçari u transportua menjëherë në spital por nuk mundi të mbijetonte.

Moti i keq dhe era e fortë  përfshiu qytetin jugor për disa minuta.

NJOFTIMI I POLICISE
Sot, rreth orës 20:50, në vendin e quajtur “Ura e Gajdarit”, si pasojë e motit të përkeqësuar, është rrëzuar tenda mbrojtëse e një kalçetoje sportive dhe për pasojë është dëmtuar shtetasi A. K., rreth 22 vjeç, i cili është transportuar menjëherë në spital për ndihmë mjeksore.
Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat