Vrau me skaf 7-vjeçaren në Himarë, avokati i njohur: Arjan Tase paska qenë pasanik me prona dhe para që nuk dihet si i ka fituar

Shqipëria

Vrau me skaf 7-vjeçaren në Himarë, avokati i njohur: Arjan Tase paska qenë pasanik me prona dhe para që nuk dihet si i ka fituar

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 06:25
Arjan Tase

Arjan Tase, ish-shefi i Komisariatit të Himarës që përplasi për vdekje me skaf Jonadën 7-vjeçare, dyshohet se ka vënë një sasi të konsiderueshme parash dhe pronash të pajustifikuara.

Të paktën deri tani është përfolur se ish-polici nga Sauku i Tiranës, është pronar i një vile luksoze në zonën e Himarës. Ai gjithashtu dyshohet se skafin me dy motorë të fuqishëm e kishte të tijin, por kishte vendosur ta linte në emrin e një shoku.

Pyetjen se si ka arritur t’i vendosë gjithë ato të ardhura e ngre edhe avokati Spartak Ngjela. Kujtojmë se tase është hetuar për shpërdorim detyre në lejimin e kultivimit të kanabisit gjatë kohës që ishte shef-komisariati në Himarë.

Ja çfarë shkruan ai në Facebook:

Arjan Tase, shefi i Komisariatit të Himarë, pasi vrau në det me skafin e tij fëmijën e pafajshme, na del të jetë një pasanik me para e prona që nuk dihet si i ka fituari këto para këto e prona.

Historia botërore e krimit shtetëror na ka mësuar se një rast kriminal i befasishëm i një  oficeri të lartë policie, si rregull, jep shtysë psikologjike dhe logjike për të arsyetuar me fakte dhe për të goditur të gjithë bashkëpunimin e policisë së shtetit me krimin.

Në fakt ky është një nga aspektet e korrupsionit në Shqipëri.

Të shohim, a do të krijohet pas këtij rasti një reaksion pozitiv për ta zhbërë korrupsionin në Policinë e Shtetit, apo ky do të mbetet një rast i izoluar e asgjë më?

Arjan Tase, ish-shefi i Komisariatit të Himarës që përplasi për vdekje me skaf Jonadën 7-vjeçare, dyshohet se ka vënë një sasi të konsiderueshme parash dhe pronash të pajustifikuara.

Të paktën deri tani është përfolur se ish-polici nga Sauku i Tiranës, është pronar i një vile luksoze në zonën e Himarës. Ai gjithashtu dyshohet se skafin me dy motorë të fuqishëm e kishte të tijin, por kishte vendosur ta linte në emrin e një shoku.

Pyetjen se si ka arritur t’i vendosë gjithë ato të ardhura e ngre edhe avokati Spartak Ngjela. Kujtojmë se tase është hetuar për shpërdorim detyre në lejimin e kultivimit të kanabisit gjatë kohës që ishte shef-komisariati në Himarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat