U dhunua nga dy persona në derën e shtëpisë, efektivi i policisë qëllon me armë zjarri në ajër

Shqipëria

U dhunua nga dy persona në derën e shtëpisë, efektivi i policisë qëllon me armë zjarri në ajër

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 15:36
Foto ilustrim

Një efektiv policie është sulmuar në derën e shtëpisë së tij nga dy persona.

Policia njofton se i ndodhur në një situatë në rrezik për jetën, efektivi është kundërpërgjigjur duke qëlluar në ajër.

Njoftimi: 

Rreth orës 13.35, në lagjen Kamen, Peshkopi, shtetasit D.S., dhe S.S, janë përfshirë në konflikt dhe kanë goditur me sende të forta duke i shkaktuar dëmtime shtetasit M.K(punonjës policie me detyrë Specialist Zone) i cili ka qenë duke hyrë në portën e banesës së tij.

Punonjësi i Policisë i ndodhur në rrezik për jetën, dyshohet se ka qëlluar në ajër me armë zjarri me qëllim ndalimin e mëtejshëm të sulmit ndaj tij.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes dhe kapjen e shoqërimin në Komisariat të autorëve të përfshirë në konflikt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat