Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tri zonat që po hetohen

Shqipëria

Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tri zonat që po hetohen

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 20:37
Ervis Martinaj

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detaje të reja në lidhje me hetimet për gjetjen e Ervis Martinajt.

Lala thotë se megjithëse policia edhe pse është duke hetuar fortë për pistën e një inskenimi të mundshëm nuk përjashton as faktin se mund të gjendet përpara një ngjarjeje kriminale.

“Duke qenë se është një ngjarje e një natyre të rrallë, për faktin se është hera e parë në Shqipëri që pranë autoritetet policore familjarët deklarojnë humbjen e kontakteve me një person në kërkim ndërkombëtar për vepra të rënda kriminale, deri tani është duke diskutuar për mënyrën se si do ta regjistrojë këtë ngjarje.

Janë një numër i madh oficerësh të policisë të angazhuar për këtë çështje.

Janë duke u pyetur persona që mendohet se kanë pasur kontakte me Ervis Martinaj ndonëse ai ishte në arrati dhe janë persona në periferi të Tiranës, në zonën e Fushë-Krujës, por edhe në zonën e Durrësit. Ngjarja është plot me mister, po të kemi parasysh që bosë të krimit shpeshherë inskenojnë ngjarje të rënda për të zhdukur kontakte por nga ana tjetër ata janë më lehtësisht të arritshëm nga kundërshtarët e tyre për t’u eliminuar. Ky është një rast që e ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, raportoi gazetarja Klodiana Lala.

Duke qenë një ngjarje e vështirë dhe komplekse, policia është dhe e dyzuar për të dhënë detaje. nëse është një inskenim do jetë një akuzë e re për Ervis Martinaj dhe nëse është një ngjarje kriminale, do duhet të zbulohen autorët e saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat