Rrezikonin mbytjen, shpëtohen dy turistë në Shëngjin, transportohen me urgjencë në spital

Shqipëria

Rrezikonin mbytjen, shpëtohen dy turistë në Shëngjin, transportohen me urgjencë në spital

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 14:13
Foto ilustrim

Ditën e sotme dy pushues kanë rrezikuar të mbyten në plazhin e Shëngjinit por fatmirësisht janë shpëtuar në kohë.

Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut kanë bërë që deti të kishte dallgë të larta.

Gjendja shëndetësore e tyre ende nuk dihet ndërsa janë transportuar drejt spitalit të Lezhës.

Njoftim policie

Reshjet e dendura tyë shiut kanë bërë që deti i Shëngjinit të kishte dallgë të larta. Dy pushues kanë rrezikuar mbytjen ndërkohë që fatmirësisht janë shpëtuar në kohë. Nuk dihget ende gjendja e tyre shëndetësore. Ata janë transportuar me urgjencë në Spitalin e Lezhës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat