Lufta e Moskës në Ukrainë, Rama i hap dyert shtetasve rusë që ikin nga vendi i tyre: Janë të mirëseardhur në Shqipëri

Shqipëria

Lufta e Moskës në Ukrainë, Rama i hap dyert shtetasve rusë që ikin nga vendi i tyre: Janë të mirëseardhur në Shqipëri

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 16:00
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama u ka hapur dyert qytetareve ruse qe duan te ikin nga vendi i tyre per shkak se nuk duan te bashkohen ne luften e Moskes ne Ukraine. 

I pyetur nga gazetaret ne nje deklarate per mediat, Rama tha se ata qe nuk duan te bashkohen me luften, jane te mireseardhur ne Shqiperi.

Pyetje: I njohur qëndrimi juaj ndaj agresionit rus në Ukrainë por cili do jetë qëndrimi politik i Shqipërisë nëse përballeni me kërkesë nga shtetasit rusë që braktisin vendin e tyre për të mos ju bashkuar luftës?

Edi Rama: Janë të mirëseardhur, janë të mirëseardhur në Shqipëri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat