Grabitet banesa në Vaun e Dejës, merren para dhe një makinë

Shqipëria

Grabitet banesa në Vaun e Dejës, merren para dhe një makinë

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 08:46
Foto ilustrim

Grabitje me dhunë mëngjesin e sotëm në fshatin Ashtë të Vaut të Dejës.

Persona të paidentifikuar kanë grabitur një shumë parash dhe një makinë.

Vau i Dejës/Informacion paraprak

Më datë 05.10.2022, rreth orës 04:25, në fshatin Ashtë, Vau i Dejës, persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur me dhunë në banesën e shtetasit Z. P., një shumë parash dhe automjetin tip “Benz”, i cili ka qenë i parkuar në oborrin e kësaj banese.

Është ngritur menjëherë grupi hetimor dhe vijojnë hetimet intensive për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollin e zonës, me qëllim kapjen e autorëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat