Konsultimet për zgjedhjet lokale, Alibeaj dhe Bardhi takojnë Begajn në Presidencë

Shqipëria

Konsultimet për zgjedhjet lokale, Alibeaj dhe Bardhi takojnë Begajn në Presidencë

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 18:29
Alibeaj dhe Bardhi

Enkelejd Alibeaj mbërriti ktë të mërkurë pasdite në Presidencë, me ftesë së kreut të shtetit Bajram Begaj, si përfaqësuesi kryesor i fraksionit tjetër në Partinë demokratike.

Të hënën ishte kryeministri Rama që shkoi në zyrën e Begajt, ndërsa të martën shkuan përfaqësuesit e partive të vogla.

Presidenca u kujdes që të respektonte protokollin e vendimit “non grata” dhe nga grupi i Berishës ftesa i shkoi Oerd Bylykbashit.

Ndërkohë, të enjten në mëngjes është radha e kryetarit të grupit parlamentar socialist Taulant Balla.

Sipas kodit zgjedhor data e zgjedhjeve mund të mbahen në periudhën nga 15 prilli deri më 15 maj. Por me gjasa data që pritet të shpallë Presidentin Begaj për zgjedhjet e reja lokale do të jetë e diela e 14 majit të vitit që vjen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat