Hakerat marrin një tjetër databazë të shqiptarëve nga e-Albania! Publikohet lista me të dhënat e patentave

Shqipëria

Hakerat marrin një tjetër databazë të shqiptarëve nga e-Albania! Publikohet lista me të dhënat e patentave

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 16:38
Foto ilustrim

Hakerat e grupit “Homeland Justice” kanë publikuar një listë ku pretendojnë se janë patentat e qytetarëve shqiptarë.

Në listën e publikuar, janë të përfshira të dhëna si numrat e identitetit, emrat, mbiemrat, datëlindjet dhe adresat e qytetarëve.

Gjithashtu janë publikuar edhe të dhënat se kur skadojnë patentat.

Në mesazhin e publikuar në llogarinë e tyre në Telegram, grupi i “Homeland Justice” shkruan:

A është më e rëndësishme për ju siguria e terroristëve sesa siguria e “shpikësve” shqiptarë?

Ju nuk jeni të gatshëm të paguani çmimin e sigurisë së njerëzve tuaj. Atëherë, si e shpenzoni thesarin e qeverisë për mbrojtjen dhe promovimin e terroristëve? A do të thotë kjo gjë tjetër përveç korrupsionit qeveritar?

Image
Lista
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat