Prokuroria e Posaçme mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit, Alqi Bllako përgjegjës për shpërdorim detyrë

Shqipëria

Prokuroria e Posaçme mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit, Alqi Bllako përgjegjës për shpërdorim detyrë

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 10:33
Alqi Bllako

Prokuroria e Posaçme mbylli hetimet për inceneratorin e Fierit dhe këtë të hënë i komunikoi akuzat Alqi Bllakos.

Ish-deputeti sipas Prokurorisë është përgjegjës për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

Pritet që në vijim akuzat ti komunikohen edhe personave të tjerë të akuzuar në këtë dosje, përfshi edhe ish ministrin Lefter Koka.

SPAK për këtë dosje mori nën hetim edhe 11 persona të tjerë disa javë më parë të akuzuar se nëpërmjet një skeme mashtrimi me fatura fiktive kishin përfituar miliona lekë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat