Për herë të parë një president francez në Tiranë, Macron: I lumtur që jam në Shqipëri

Shqipëria

Për herë të parë një president francez në Tiranë, Macron: I lumtur që jam në Shqipëri

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 11:21
Rama- Macron

Samiti i BE në Tiranë shënon një tjetër ngjarje historike. Për herë të parë në Tiranë vjen një president francez dhe ai është Emanuel Macron.

Ai u prit nga kryeministri Edi Rama i cili ishte Entuziast dhe i buzëqeshur.

Macron foli për mediat për një sërë çështjesh të rëndësishme.

“Jam i lumtur që sot jam në Shqipëri, falenderoj kryeministrin Rama për këtë samit të rëndësishëm. Në kuadër të presidencës çeke kemi projekte konkret për të diskutuar.

E rëndësishme të kemi projekte konkrete për energjinë dhe procesin e integrimit. E rëndësishme të punohet drejt një solidariteti të mëtejshëm.Do të kemi mundësi të përgatisim konkluzione për energjinë.“

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat