Nisin reshjet e dëborës në Bulqizë, policia thirrje drejtuesve të automjeteve: Shmangni lëvizjet gjatë natës

Shqipëria

Nisin reshjet e dëborës në Bulqizë, policia thirrje drejtuesve të automjeteve: Shmangni lëvizjet gjatë natës

Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 18:26
Bulqizë

Në Bulqizë gjatë pasdites së sotme kanë rinisur reshjet e borës, të cilat për dy orë janë shoqëruar edhe me erë të fortë.

Policia lokale bën thirrje që drejtuesit e automjeteve të shmangin lëvizjet gjatë natës pasi temperaturat kanë filluar në ulje.

Vetëm dy ditë më parë ngricat në rrugë shkaktuan një aksident rrugën e Arbrit në vendin e quajtur “Pishat në Fushë Bulqizë”  ku një mjet tip golf doli nga rruga dhe për pasoj u plagos rëndë drejtuesi i automjeti, por për shkak të plagëve të mëdha dje ndërroi jetë në spitalin e traumës.

Mot i tillë është paraprë të mbahet edhe ditëve në vazhdim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat