Basha viziton familjen e ish-të persekutuarit politik në Krujë: Duhet rishikuar legjislacioni për pastërtinë e figurës së zyrtarëve

Shqipëria

Basha viziton familjen e ish-të persekutuarit politik në Krujë: Duhet rishikuar legjislacioni për pastërtinë e figurës së zyrtarëve

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 13:49
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar familjen e Zyber Sallakut, ish-i persekutuar politik, në Krujë.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Basha shkruan se shoqëria jonë u ka borxhe të mëdha të përndjekurve politikë.

Postimi i plotë:

Sot në Krujë tek familja e Zyber Sallaku, ish-i persekutuar politik.

Shoqëria jonë u ka borxhe të mëdha të përndjekurve politikë. Është i domosdoshëm nderimi i sakrificave të tyre, edhe përmes ngritjes së muzeut në kujtim të viktimave të komunizmit dhe monumenteve të tjera të kujtesës.

Që historia e genocidit komunist në Shqipëri të mos gjejë kurrë, jo vetëm asnjë avokat, por asnjë personazh që ka lidhje me atë regjim, duhet rishikuar legjislacioni për pastërtinë e figurës së zyrtarëve.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat