Me destinacion Turqinë/ Anija tregtare me flamur shqiptar pëson defekt në det. Kthehet në portin e Sarandës

Shqipëria

Me destinacion Turqinë/ Anija tregtare me flamur shqiptar pëson defekt në det. Kthehet në portin e Sarandës

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 14:53
Anija tregtare

Një anije tregtare me flamur shqiptar pëson defekt në ujërat e Ksamilit, c’ka i pamundësoi mbërritjen në destinacion.

Mësohet se pas një defekti në manovër dhe mos funksionim të sistemit të drejtimit anija “Bergfjord” me flamur shqiptar është kthyer në Sarandë.

Pas komunikimit me kapitenerinë e portit Sarandë, anija është udhëzuar për të hyrë në portin e marinës “Limion”.

Gjatë komunikimeve ekuipazhi nuk ka paraqitur probleme. Situata do të vlerësohet nga ana e Kontrollit Shtetëror të Flamurit për vijushmërinë apo jo të lundrimit të anijes.

Mësohet se anija po kryente linjën tregtare Shëngjin-Turqi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat