Gjimnazisti kryen manovra të rrezikshme pranë shkollës dhe rrezikon jetën e nxënësve, rezultonte nën efektin e kokainës

Shqipëria

Gjimnazisti kryen manovra të rrezikshme pranë shkollës dhe rrezikon jetën e nxënësve, rezultonte nën efektin e kokainës

Më: 11 prill 2024 Në ora: 23:35
Foto nga vendi i ngjarjes

Ditën e sotme Oficerja e Sigurisë dhe Drejtoresha e Shkollës së mesme “Feti Vogli”, Tiranë, kanë njoftuar policinë se një nxënës i vitit të tretë në shkollën e tyre, shtetasi L.L 19 vjeç, ka qenë duke kryer manovra të rrezikshme me automjet në afërsi të shkollës.

Duke rrezikuar edhe nxënësit e tjerë.

Pas verifikimeve të kryera me drogëtestues, ky shtetas rezultoi nën efektin e lëndëve droguese “Cocaine”, si dhe i pa pajisur me leje drejtimi.

Sa më sipër, u bë menjëherë kapja në flagrancë dhe arrestim i drejtuesit të automjetit nga policia rrugore e Tiranës, si i dyshuar për veprën penale “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat