Aksident në Kamëz/ Drejtuesi i mjetit humb kontrollin dhe përplas dy këmbësoret, njëra ndërron jetë në spital

Shqipëria

Aksident në Kamëz/ Drejtuesi i mjetit humb kontrollin dhe përplas dy këmbësoret, njëra ndërron jetë në spital

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 15:24
Foto ilustrim

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të diel në Kamëz. Mësohet se një shofer ka humbur kontrollin e automjetit dhe është përplasur me një tjetër automjet.

Më pasi ai ka përplasur, dy shtetase, ku njëra prej tyre ka ndërruar jetë. Ndërsa, tjetra ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi i policisë:

Më datë 16.06.2024, në rrugën “Nënë Tereza”, shtetasi, duke drejtuar automjetin dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin  dhe më pas me shtetaset 46 vjeçe, dhe 20 vjeçe (këmbësore).

Si pasojë e dëmtimeve të marra nga aksidenti shtetasja ka ndërruar jetë në spital, ndërsa shtetasja ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat