U shfaq nervoz gjatë kontrollit/ Karabinierët ndalojnë makinën e shqiptarit, i gjejnë 1 kg kokainë

Shqipëria

U shfaq nervoz gjatë kontrollit/ Karabinierët ndalojnë makinën e shqiptarit, i gjejnë 1 kg kokainë

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 17:28
Foto ilustrim

Një 32-vjeçar shqiptar me banim në Vezzano Ligure u arrestua nga karabinierët në La Spezia, pasi fshihte në makinën e tij 1 kg kokainë.

Burri, i cili ishte në autostradën A12, u vu re për sjelljen e tij të veçantë: fillimisht ai shprehu qëllimin e tij për të lëvizur në autostradë, duke marrë korsinë përkatëse të ngadalësimit, më pas shtoi shpejtësinë, duke u futur sërish në korsitë e autostradës dhe duke vazhduar lart.

Karabinierët ndaluan njeriun që u shfaq menjëherë veçanërisht i shqetësuar dhe kontrolluan makinën e tij dhe gjetën kokainë në ndarjen e motorit. Më pas, policia vazhdoi kontrollin e personit të arrestuar, vijuan ta kontrollojnë shtëpinë e tij dhe një garazh në dispozicion të tij në La Spezia, ku u gjetën 600 gramë kokainë dhe 61 gramë hashash si dhe materiale të dobishme për paketimin e dozave.

Atij i sekuestruan makinën dhe celularin, ndërsa shtetasi shqiptar u arrestua.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat