Shoferi humb kontrollin, makina del nga rruga! Dy persona të plagosur në aksin Korçë-Bilisht

Shqipëria

Shoferi humb kontrollin, makina del nga rruga! Dy persona të plagosur në aksin Korçë-Bilisht

Më: 23 qershor 2024 Në ora: 12:58
Foto ilustrim

Drejtuesi i një makinë dhe pasagjeri që ndodhej në të kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e kësaj të diele, në rrugën Korçë- Bilisht, ku shoferi dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe makina ka dalë nga rruga.

Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe pasagjeri I. M., të cilët u dërguan për mjekim në spital.

Korçë/Informacion paraprak

Mesditën e sotme, në aksin rrugor “Korçë-Bilisht”, shtetasi A. M., duke drejtuar automjetin tip “Ford”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe automjeti ka dalë nga rruga. Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe pasagjeri I. M., të cilët u dërguan për mjekim në spital.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat