Qytetari denoncon me video “çudinë” me kutinë vendimtare të Beratit

Shqipëria

Qytetari denoncon me video “çudinë” me kutinë vendimtare të Beratit

Më: 23 qershor 2015 Në ora: 23:43

Në një raportim për Za’Lart denoncohet se Kryetari i komunes Roshnik Petrit Fiska, më dt. 21/06/2015 ora 19:10, ne fshatin Kostren, ben terheqjen nga qendra e votimit dhe transportimin e kutive me automjetin e tij privat tip fuoristrad e zeze ne shkelje te cdo rregullore dhe me pretekstin se rruga ishte e veshtire per tu ngjitur automjeti i autorizuar.

Per ironi te fatit po e njejta kuti dje ne procesin e numerimit rezultoi jo e rregullt pasi vulat nuk korespondonin, raporton Za’Lart.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat