Regjistrohen dy tërmete mbrëmë në Strugë dhe Ohër - Bota Sot
Regjistrohen dy tërmete mbrëmë në Strugë dhe Ohër

Struga

Regjistrohen dy tërmete mbrëmë në Strugë dhe Ohër

Më: 9 qershor 2019 Në ora: 15:02
Foto ilustrim

Mbrëmë janë regjistruar dy tërmete në rajonin e Ohrit dhe Strugës kanë njoftuar nga qendra seizmologjike në Shkup.

Epiqendra e të dy tërmeteve është regjistruar në Liqenin e Ohrit.

Tërmeti i parë është ndjerë në ora 2.10, në 4 kilometra nga Ohri, ndërsa i dyti 9 kilometra nga Struga afërsisht fshatit Misleshovë.

Tërmeti i parë ka qenë me 2,5 ballë, ndërsa i dyti 2 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...