Njëri nga viktimat në Vjenë është nga Veleshta e Strugës?

Struga

Njëri nga viktimat në Vjenë është nga Veleshta e Strugës?

Më: 3 nëntor 2020 Në ora: 15:12
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në mesin e personave të vrarë në sulmin e përgjakshëm në Vjenë të Austrisë është edhe një 21 vjeçar nga Veleshta e Strugës.

Bëhet fjalë për N. Vrenezi i cili në momentin e sulmit terrorist, sipas informacioneve ka dalë për të pirë cigare. Ai ka lindur dhe është rritur në Vjenë së bashku me familjen jetojnë në Vjenë, tregojnë burimet e tv shenja.
Brenda ditës priten edhe informacione shtesë në lidhje me rastin.

Kujtojmë se është konfirmuar se njëri prej sulmuesve në jenë ka prejardhje nga Çellopeku i Tetovës.
Bëhet fjalë për 20 vjeçarin Kujtim Fejzullahu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat