Mbyllet marrëveshja BDI dhe LSDM për Strugën, të enjten Zaev do kërkojë mbështetje për Merkon - Bota Sot
Mbyllet marrëveshja BDI dhe LSDM për Strugën, të enjten Zaev do kërkojë mbështetje për Merkon

Struga

E hënë, 12 nëntor 2018

Mbyllet marrëveshja BDI dhe LSDM për Strugën, të enjten Zaev do kërkojë mbështetje për Merkon

Më: 21 tetor 2017 Në ora: 11:50
Zoran Zaev dhe Ramiz Merko

Mbrëmë kanë përfunduar me sukses bisedimet për koalicionin mes BDI-së dhe LSDM-së për kreun e komunës së Strugës dhe nga sot strukturat partiake të LSDM-së në qytetin e Strugës do të jenë në mbështetje të kandidatit të BDI-së për qytetin e Strugës, Ramiz Merko.

Ndërkohë që mësohet se ditën e enjte në qytetin e Strugës të qëndrojë kryeministri Zoran Zaev dhe në një tubim para qytetarëve të kërkojë mbështetje nga struganët për Ramiz Merkon.

Me këtë bashkëpunim, ky koalicion do të jetë fitues i sigurtë në rrethin e dytë në komunën e Strugës duke lënë prapa koalicionin e bërë ditë më parë mes ASH dhe Lëvizjes Besa.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test