Ndërhyrje e re në Tiranë, projekti që lidh sheshin “Skënderbej" me Bulevardin e ri - Bota Sot
Ndërhyrje e re në Tiranë, projekti që lidh sheshin “Skënderbej" me Bulevardin e ri

Tirana

Ndërhyrje e re në Tiranë, projekti që lidh sheshin “Skënderbej" me Bulevardin e ri

Më: 3 janar 2019 Në ora: 15:40
Bashkia e Tiranës ka parashikuar financimin e disa projekteve të reja

Në buxhetin e këtij viti, bashkia e Tiranës ka parashikuar financimin e disa projekteve të reja, implementimi i të cilave do të ndikojë në turizëm.

Një ndër to ndërhyrje tjetër e rëndësishme është rehabilitimi i Bulevardi Zogu i Parë, konkretisht segmenti rrugor i cili lidh sheshin Skënderbej me Bulevardin e ri.

Rehabilitimi i këtij segmenti parashikon ndërhyrjen për përmirësimin e shtresave rrugore, trotuareve, rrjetin e kanalizimeve të ujërave të shiut, ndriçimin rrugore, gjelbërimit. Ky projekt parashikon gjithashtu unifikimin e fasadave si dhe krijimin e 4 mikro hapësirave gjatë këtij aksi të cilat do të shërbejnë për aktivitete të ndryshme, transmeton atsh.

Në këtë projekt nuk parashikohet ndryshimi i profilit tërthor të rrugës, ai do të mbetet i njëjtë. Ky projekt kap një vlerë prej 858 milionë lekësh.  Ky projekt ishte paralajmëruar që në muajin maj 2018 ndërsa ishte ende në fazë projektimi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...