Ngrica në rrugët e Tiranës, bashkia hedh gjatë natës kripë dhe skorje - Bota Sot
Ngrica në rrugët e Tiranës, bashkia hedh gjatë natës kripë dhe skorje

Tirana

Ngrica në rrugët e Tiranës, bashkia hedh gjatë natës kripë dhe skorje

Më: 8 janar 2019 Në ora: 10:38
Tiranë

Punonjësit e Bashkisë së Tiranës janë në gatishmëri për mbajtjen hapur të rrugëve në zonat rurale, duke hedhur kripë dhe skorje.

Gjatë natës, punonjësit bashkë me automjetet e vëna në dispozicion  nga Bashkia kanë hedhur kripë jo vetëm në zonat rurale, por edhe në rrugët brenda kryeqytetit për të shmangur rrezikun e rrëshqitjes së automjeteve e të qytetarëve.

Rruga “ Lord Bajron”, “Don Bosko”, Shkozë  janë disa prej zonave ku eshte ndërhyrë gjatë gjithë orëve të mbrëmjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...