Basha: Po përgatitet ritenderimi i Unazës së madhe - Bota Sot
Basha: Po përgatitet ritenderimi i Unazës së madhe

Tirana

Basha: Po përgatitet ritenderimi i Unazës së madhe

Më: 12 janar 2019 Në ora: 14:31
Unaza madhe

Kryetari i PD-se Lulzim Basha doli sot në një deklaratë për median ku shtoi se po përgatitet ritenderimi i pjesës së ndërtimit të unazës së re në Tiranë, tenderi i fituar i së cilës u anuluan dhe për këtë çështje ka nisur një hetim i prokurorisë.

Basha: "Po përgatitet përfundimi i ritenderimit i pjesës së kapur në flagrancë. Është përgatitur dhe rimanipulimi i këtij loti. Ky tender duhet të anulohet i tëri"

Por a ka emër se kush është biznesmeni që do fitojë ritenderimin?

Lulzim Basha: "Kam emrin kush është përfituesi. Edvin Kristaq Rama, cili do të jetë biznesmeni i radhës, nuk besoj se do e mbajë të fshehtë gjatë. Protesta do na shohë në krah dhe në krye.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...