Marshim në Tiranë kundër dhunës seksuale:'Nuk luhet përdhunimesh' - Bota Sot
Marshim në Tiranë kundër dhunës seksuale:'Nuk luhet përdhunimesh'

Tirana

Marshim në Tiranë kundër dhunës seksuale:'Nuk luhet përdhunimesh'

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 11:27
Marshim në Tiranë kundër dhunës seksuale:'Nuk luhet përdhunimesh'

Dhjetëra pjesëtarë të shoqërisë civile kanë marshuar sot në Tiranë kundër dhunës ndaj grave dhe vajza, duke marrë shkasë nga rasti i 13 vjeçares së abuzuar në Kavajë.

Me një banderolë të madhe me një hashtag: 'Nuk luhet përdhunimesh', ata po marshojnë në drejtim të Drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Më shumë se një javë më parë u publikua skandali në shkollën publike "Rilindja", në Kavajë ku një vajzë 13 vjeçe ishte abuzuar seksualisht nga rreth 8 djem të shkollës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...