Vazhdon rezistenca për ruajtjen e Teatrit Kombëtar, qytetarët solidarizohen me aktorët - Bota Sot
Vazhdon rezistenca për ruajtjen e Teatrit Kombëtar, qytetarët solidarizohen me aktorët

Tirana

Vazhdon rezistenca për ruajtjen e Teatrit Kombëtar, qytetarët solidarizohen me aktorët

Më: 25 korrik 2019 Në ora: 08:21
Foto

Qytetarë, aktivistë dhe artistë kanë qëndruar gjatë gjithë natës në sheshin para Teatrit Kombëtar për t’i ardhur në mbrojtje kompleksit teatror.

Sitata gjatë natës ka qenë kryesisht e qetë dhe pa probleme. Forcat e policisë nuk kanë qenë prezente tek teatri gjatë natës.

Në mbështetje të artistëve kanë qenë edhe përfaqësues të PD, ish deputetit Agron Shehaj, Gent Strazimiri dhe Sait Dollapi.

Në orët e para të mëngjesit ka nisur dhe mbërritja e qytetarëve dhe artistëve të tjerë për t’iu bashkuar pjesës që ka qendruar gjatë natës.

Një nga qytetarët është edhe një grua e cila ka sjellë ushqim (petulla me djathë) për ata që kanë qëndruar gjatë natës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...