Lufta e nënës shqiptare për t’i kthyer fëmijët nga Siria

Tirana

Lufta e nënës shqiptare për t’i kthyer fëmijët nga Siria

Më: 31 korrik 2019 Në ora: 11:52
Pamje nga video

Një nënë nga Tirana ka mbi pesë vjet që po mundohet t’i kthejë dy fëmijët e saj nga Siria.

Në vitin 2014, burri i saj mori vajzën dhe djalin dhe shkoi në Siri për të luftuar në krah të grupit ekstremist Shteti Islamik.

Pas disa muajsh, ai u vra dhe fëmijët mbetën vetëm.

Tek ta shkoi më pas gjyshja e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat