Shembet ura në Pezë, Veliaj: Disa fshatra të pakalueshëm - Bota Sot
Shembet ura në Pezë, Veliaj: Disa fshatra të pakalueshëm

Tirana

E martë, 23 tetor 2018

Shembet ura në Pezë, Veliaj: Disa fshatra të pakalueshëm

Më: 1 dhjetor 2017 Në ora: 11:13
Shembet ura në Pezë

Një urë në ish-komunën e Pezës, në Tiranë, është shembur dhe është bërë tërësisht e pakalueshme.

Siç raporton edhe kreu i Bashkisë Tiranë, falë ndërhyrjeve në lumin e Tiranës dhe në Lanë, nuk ka pasur probleme sa në vitet e kaluara, po sërish ato nuk kanë munguar.

“Lumi i rehabilituar i Tiranës & Lana e pastruar gjatë verës e kaluan provën, por duhet ende kujdes! Disa fshatra në Pezë janë të pakalueshme, ndaj le të shmangim udhë aty. Po ndërhyjmë në çdo lagje për pemët e rëna e mbetjet nga stuhia. Flm kolegëve, heronj”, shkruan Veliaj.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test