Pamje të Unazës së Madhe lindore të Tiranës - Bota Sot
Pamje të Unazës së Madhe lindore të Tiranës

Tirana

Pamje të Unazës së Madhe lindore të Tiranës

Më: 27 gusht 2018 Në ora: 08:35
Tiranë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u ka uruar mirëmëngjesi ndjekësve të tij me një video ku shihet projekti Unaza e Madhe lindore e Tiranës, nga zgjatimi i Lanës drejt Shkozës, për të kaluar deri në Farkë, përcjell KosovaPress.

“Mirëmëngjes, dhe me këtë shfaqje të projektit të Unazës së Madhe lindore të Tiranës nga zgjatimi i Lanës drejt Shkozës, për të kaluar deri në Farkë ku bashkohet me segmentin e përfunduar që të çon në kryqëzimin e hyrjes së autostradës Tiranë-Elbasan (aks me standardet e kategorisë A urbane, përfshirë veprat e artit, ura, mbikalime, nënkalime, kryqëzime), duke ju informuar se kontratat mbyllen e puna nis këtë vjeshte, ju uroj një javë të mbarë”, ka shkruar Rama.

Më poshtë gjeni videon e publikuar nga Rama:

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...